Innofund nadační fond podpořil první projekty

13.05.2022

MD JOB Brno s.r.o.

MD JOB Brno s.r.o. je sociální podnik, který zaměstnává znevýhodněné osoby na trhu práce, především příslušníky romské komunity.

Společnost provádí dodavatelský úklid od roku 2020 v Brně a okolí. Mezi zákazníky však patří významné společnosti i soukromé osoby z celého Jihomoravského kraje. V nabídce naleznete úklidové služby kanceláří a komerčních prostor a mezi další činnosti se řadí také fyzická ostraha objektů a stavební práce.

MD JOB Brno s.r.o. zaměstnává 12 úklidových pracovníků. Prostřednictvím Innofund nadačního fondu byl podpořen vznik nových pracovních míst a zajištění potřebného vybavení na poskytování úklidových služeb.


Masérské služby

Dalším podpořeným projektem jsou masérské služby. Díky Innofund nadačnímu fondu bylo podpořeno zahájení podnikání pana Martina v oblasti poskytování masérských služeb. Pan Martin byl ohrožen ztrátou zaměstnání a proto se rozhodl rozjet své vlastní podnikání. Finanční příspěvek mu umožnil absolvovat rekvalifikační kurz masér se sportovním zaměřením, který byl nezbytný k tomu, aby mohl uskutečnit svůj podnikatelský záměr. Je také jedním z účastníků, který prošel systémem podpory BEC - Business and Employment Co-operative.